Akcesoria dla biegacza

Akcesoria dla biegacza

Z akcesoriów do biegania będziemy korzystać w celu poprawienia komfortu w czasie treningu biegowego oraz z zamiarem poprawy efektywności naszych wysiłków podczas wszystkich takich treningów. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynamy biegać, czy już jest to nas stary zwyczaj. Zaczniemy na pewno od dobrania odpowiednich butów, ale to bynajmniej nie wszystko, co jest potrzebne każdemu biegaczowi, a przynajmniej może być dla niego przydatne. Postawić możemy też na pasy z bidonami, pendometry i wiele innych większych lub mniejszych akcesoriów.

Gadżety dla biegacza

Bez gadżetów do biegania można się obyć, ale można też biegać zupełnie bez butów. Nie o to tutaj przecież chodzi. Jeśli wyposażymy się w pendometr, czyli w krokomierz, będziemy mieli możliwość dokładnego wyliczania wysiłku, jaki został włożony w trening. Warto podkreślić, że takie urządzenie może być osobnym gadżetem, a może znajdować się także w telefonie komórkowym czy w napotniku. Taki czy Iny pendometr przyczepimy do paska, a on za pomocą mechanizmu wahadła będzie zliczał nasze kroki. W nowoczesnych modelach pojawi się też na przykład licznik kalorii.

Ważnym urządzeniem może być też pulsometr. Razem z pendometrem jest to zestaw do badania intensywności wysiłku. Pulsometr pozwala na monitorowanie pracy serca, dzięki czemu można sterować treningiem tak, by jego efektywność była maksymalna. Pulsometry pojawiają się w zegarkach sportowych i są dodatkiem do telefonów komórkowych.

Bardzo prostym i przydatnym akcesorium jest pas z bidonem. Pozwoli nam umieścić bidon w wygodnym miejscu i nie zajmie nam rąk.

Bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa warto postawić na odblaskowe dodatki lub całe odblaskowe elementy garderoby. Dzięki nim będziemy dobrze widoczni dla gadżety dla biegaczy​samochodów. Należy je zakładać zawsze, kiedy widoczność nie jest optymalna, nie tylko w nocy. Nawet zachmurzenie i deszcz to wystarczający powód do użycia odblasków.

Skarpety biegacza

Dobre buty do biegania to oczywista oczywistość, cytując klasyka, ale bardzo ważne dla biegacza są także odpowiednie skarpety. Dzięki dobrze dobranym skarpetom zmniejsza się ryzyko występowania otarć oraz odcisków. Dobrym pomysłem jest również dobieranie skarpet do panujących w danym czasie warunków atmosferycznych. Najlepsze skarpety są bawełniane, ponieważ ten materiał zapewnia skuteczne wchłanianie potu.

Trening biegowy nie zrobi się sam, ale dobrze dobrane akcesoria zdecydowanie ułatwią go nam.