Twój rower do treningu

Twój rower do treningu

Jeśli chcemy popracować w warunkach domowych nad zrzuceniem zbędnych kilogramów, idealnym rozwiązaniem może być rower treningowy do kupienia już za niewielką sumę 100-200 złotych. Z rowerem treningowym można wykonać trening cardio, kiedy jest zła pogoda za oknem lub kiedy mamy taką ochotę. Nie można oczywiście postawić na byle co, nie można kupić pierwszego lepszego roweru do treningu. Rower magnetyczny musi być dopasowany do naszego wzrostu i do naszej wagi. Pozwoli to na wygodny trening i zapobieganie bólowi kolan.

Wybierając rower warto rozglądać się po Internecie i czytać opinie. Szczególnie dobrze jest zwracać uwagę na dostępne poziomy oporu, by można było płynnie regulować obciążenie treningowe. Jeśli tylko będziemy trenować regularnie, efekty treningu będą bardzo dobre. Szczególnie dobrze treningi z rowerem stacjonarnym wypadają u osób, które nie mają czasu na wycieczki na siłownię. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o rowerach treningowych?

 

Zastosowanie

Rower treningowy to przede wszystkim trening cardio, czyli spalanie tłuszczu i kondycja. Pozwala też wyciszyć organizm i rozgrzać mięśnie przed treningiem nóg. Najważniejsza jest zawsze redukcja tkanki tłuszczowej.

Na rowerze wykonuje się trening anaerobowy, który jest dopełnieniem treningu siłowego. Trening HIIT można wykonywać nawet w dnie bez treningu.

 

Trening aerobowy

Treningi aerobowe także powinno się wykonywać po treningu siłowym. Jest optymalny, kiedy utrzymujemy 60-80% maksymalnego pulsu.

 

Trening anaerobowy

Taki trening można wykonywać na wiele sposobów, w tym właśnie z rowerem treningowym. Jego podstawą są interwały. Na początek trzeba zastosować 20 rower stacjonarny​sekund sprintu, potem 10 sekund wolnej jazdy, 20 sekund sprintu, znów 10 sekund odpoczynku i tak 3-4 razy. Z czasem ilość serii będzie rosła.

 

Prostota treningu

Potężną zaletą roweru treningowego stacjonarnego jest to, że trening na nim jest prosty, a samo urządzenie jest niedrogie i zajmuje mało miejsca. Najtańsze modele znajdziemy w cenach niewiele ponad 100 złotych. Jeśli nie lubimy biegać lub boimy się złych warunków atmosferycznych, będzie to dla nas rozwiązanie idealne. Na rower postawiony w domu można też wskoczyć w dowolnej chwili i nie trzeba nigdzie dojeżdżać czy się specjalnie przygotowywać.

Trenowanie na rowerach stacjonarnych jest wielka przyjemnością dla niemal wszystkich jego użytkowników. Można spokojnie włączyć swój ulubiony serial i zacząć pedałować bez wyrzutów sumienia. Taki rower wspiera odchudzanie i może być uzupełnieniem dosłownie każdego innego reżimu treningowego.