Popularna sieciówka znika z centrów handlowych

Popularna sieciówka znika z centrów handlowych

W Niemczech zamknięcie 4 sklepów sieci Primark jest tylko początkiem, a koniec tej marki jest już blisko - tak twierdzą eksperci. Jako jeden z czynników wskazują brak sklepu internetowego. Z tego powodu Primark przegrywa z konkurencją i nie ma szans na utrzymanie sprzedaży w przypadku zamknięcia sklepów stacjonarnych - czytamy w artykule.

Jaka jest sytuacja z Primarkiem w Polsce?

Mimo kryzysu sieciowego u naszych zachodnich sąsiadów, nie spowoduje to zamknięcia sklepów w Polsce. Jak donosi portal, sieć ma zamiar kontynuować otwieranie nowych placówek w Polsce.

W Polsce nie tylko nie przewiduje się zamknięcia sklepów. Wręcz przeciwnie - wkrótce będą otwarte kolejne. Do końca 2023 roku planowane jest otwarcie dwóch nowych salonów Primark. Pierwszy z nich będzie znajdować się w Manufakturze w Łodzi, a drugi w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu - informuje portal.

Gazetki promocyjne a rozwój Primarku w Polsce

Choć Primark boryka się z problemami w Niemczech, w Polsce nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Polski konsument chętnie sięga po gazetki promocyjne tej marki, szukając atrakcyjnych okazji, co przekłada się na zadowalające wyniki sprzedaży. To z kolei pozwala na planowanie kolejnych otwarć sklepów stacjonarnych na terenie naszego kraju.